BluTV, Alper Çağlar’ın hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen “İlk Göktürk” sinema filminin girizgahını oluşturan ‘İlk Göktürk: Önsöz’’ün çekimlerine başladı.

Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği ve uzun süredir üzerinde çalıştığı proje birçok farklı aşamadan oluşuyor. Sinema filminin evreninde geçen ve BluTV Orijinal Yapımı olarak üç bölüm halinde izleyici karşısına çıkacak olan ''İlk Göktürk: Önsöz'' sinematik öykü evrenindeki hikayesi sonrasında 3,5 saatlik bir film olarak beyaz perdede devam edecek.

Ilk Gokturk-1

Cengiz Coşkun, Arif Diren ve Murat Serezli’nin başrollerinde olduğu, Esra Kılıç, Mert Öcal, Gaziza Tanşolpan ve Sungho Choi gibi birçok başarılı ismi kadrosunda bulunduran projede tarihte ilk defa Türk adının geçtiği devlet olan Göktürk İmparatorluğu’nun bağımsızlık mücadelesi ve kuruluşuna odaklanıyor.

Serkan Cayoglu Evde Pijamalarla Evlenme Teklif Ettim H38219 Ebfc6

SERKAN ÇAYOĞLU OYNAYACAKTI!

''İlk Göktürk: Önsöz''  sinema filminden önce, yakında sadece Blu TV’de! olacak. Dün akşam yeni ekran yolculuğuna başlayan Mehmed: Fetihler Sultanıdizisiyle ekrana dönen Serkan Çayoğlu aylar öncesinde Börü ve Dağ filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Alper Çağlar'ın yeni projesi için el sıkışmıştı. 

Hasan Can Kaya sevenlerini korkuttu! Hasan Can Kaya sevenlerini korkuttu!

Filmde Bumin karakteriyle kamera karşısına geçecek olan Çayoğlu'nun gerekçesi ise filmin çekim takviminin 6 aydan fazla bir süreyi kapsayacak olması sebebiyle çekimler başlamadan projeden ayrılmıştı. 

Muhabir: DEMET SAROVA