Bundesliga’da Bayern Münih’in 5 puan önünde lider konumda bulunan ve şampiyonluğun bir numaralı favorisi olarak gösterilen Bayer Leverkusen’de Arda Güler için bir transfer raporu hazırlandığı ortaya çıktı. 

Arda3 (1)-5

Umarım LeBron yıpranır! Umarım LeBron yıpranır!

ÜÇ DEV ARDA İÇİN SIRADA


İspanyol Sport gazetesi, oyun süresinde bir iyileşme olmazsa, Arda’nın gelecek sezon için kiralanmasının gündeme geleceğini ileri sürdü. Türk yıldız için Milan, Tottenham ve Bayern Leverkusen’in daha şimdiden sıraya girdiği vurgulandı.

Real Madrid'in kiralama kararı alması durumunda önceliğinin Arda Güler'e oynama garantisi sunacak takım olacağı belirtilirken, Milan'ın bu takımlar arasında bir adım öne çıkabileceği kaydedildi. İtalyan devi, Real’den daha önce Brahim Diaz'ı 3 yıllığına kiralamıştı. 

Ardaaaa (1)-1

MİLAN BİR ADIM ÖNDE AMA


Diaz, üç yıl formasını giydiği Milan'da 124 maça çıkarak hem oyun hem de tecrübe anlamında kendisini geliştirmişti. Diaz, bu sezon başında hazır bir şekilde döndüğü Real Madrid'de şu ana dek takıma önemli katkılar asğladı.

Ancak Milan favori görünse de Bayer Leverkusen’in Arda’ya ilgisi çok daha başka... Bundesliga ekibinin hocası Xabi Alonso’nun Türk yıldızın büyük bir hayranı olduğu ve hakkında detaylı bir çalışma yaptığı Alman basınına yansıdı. 

Ardaaaaaa (1)

‘ÇIĞIR AÇACAK BİR YETENEK’


İspanyol çalıştırıcının, Arda’nın futbolda çığır açabilecek üstün bir yetenek olduğuna inandığını raporuna yazdığı ve hakkında, “Yeni nesil bir yıldız, o akıl dışı bir şey! Arda Güler’le her hedefinize varabilirsiniz. Müthiş bir potansiyel, futbolu baştan yazan adam…” gibi ifadeleri kullandığı belirtildi.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ