Ankara'da 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde düzenlenen bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yılında ailesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, siyasi parti temsilcileri ve sevenleri tarafından anıldı.


Mumcu'nun adını taşıyan sokakta gerçekleşen anma töreninde, Mumcu'nun evinin önünde bir araya gelen vatandaşlar, Mumcu'yu saygı ve rahmetle anarak, Mumcu'nun mücadelesini ve aydınlanma çabalarını selamladılar. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Mumcu ailesini evlerinde ziyaret etti ve ardından Uğur Mumcu Anıtı'na karanfiller bıraktı.İsmailağa liderinin cenazesindeki bayrakların anlamı ne? İsmailağa liderinin cenazesindeki bayrakların anlamı ne?

Özel, yaptığı açıklamada, "Uğur Mumcu, 31 yıldır yanan bir mumdur, karanlığa karşı yanan bir mumdur" dedi. Katliamın ve cinayetin gerçek faillerinin hâlâ ortaya çıkarılmadığını belirten Özel, gelecekte bu cinayeti işleyenlerin ortaya çıkarılacağına inandığını ifade etti.

Kaynak: İHA