Orhan Gencebay'ın Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum için şarkı yazıp hediye etmesi seçim öncesinde gündeme gelmiş, ve bazı kesimlerce tepki çekmişti.

34103525

Tepki gösterenler arasında yer alan Gazeteci Uğur Dündar da konuyla ilgili "İstanbul için eğer Ekrem İmamoğlu 4 puanın üzerinde bir farkla kazanırsa sadece Murat Kurum’a karşı değil, Cumhurbaşkanına, 17 bakana ve Orhan Gencebay’a karşı bir zafer kazanmış olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray'da Kerem krizi patlak verdi! Okan hocadan kritik değişiklik Galatasaray'da Kerem krizi patlak verdi! Okan hocadan kritik değişiklik

Usta gazeteci, Orhan Gencebay'a olan tepkisini sürdürdü ve yeni bir paylaşımla gündeme geldi. Dündar sosyal medya hesabından: "Orhan Gencebay'ı TRT ekranlarına çıkartmıyorlardı. Yasaklıydı. Yasağın kaldırılması için büyük mücadele verdim. Bu uğurda tek kanallı TRT-TV'den ayrılmayı bile göze alıp, ekrana çıkardım. Şarkısındaki gibi; Kula kulluk edene yazıklar olsun!.." ifadelerini kullanarak Gencebay'a sert çıktı. 

Muhabir: DEMET SAROVA