Türkiye'nin devlet televizyonu TRT, dev bir adım atmaya hazırlanıyor. 

Türkiye Radyo Televiyon Kurumu, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi'nin naklen yayın hakları için 100 milyon Euro (yaklaşık 3.3 milyar TL) teklifte bulundu. 

Trt1 (1)


Canlı yayın paket teklifinin yıllık 27 milyon Euro + stopaj olmak kaydıyla, toplamda 100 milyon Euro değerinde olduğu öğrenildi.

Senelik rayiç bedel olan 15 milyon Euro'nun iki katını teklif eden TRT'nin bu ihaleyi kazanması kesin.

Trt2 (1)

Şu anda bu üç kupanın naklen yayın haklarını elinde bulunduran Exxen TV'nin sahibi Acun Ilıcalı, zararlarının 50 milyon Euro olduğunu açıklamıştı.

Ancak TRT, devlet bankaları başta olmak üzere, cazip reklam anlaşmalarıyla bu rakamı rahatlıkla karşılayacak bir mali plan yaptı. 

Sezon sonunda Exxen TV'nin anlaşmasının bitmesiyle 3 yıl boyunca UEFA'nın 3 kupasının maçları TRT'den yayınlanacak.

UEFA ile açık kanaldan maç yayınlama görüşmelerinin sürdüğü öğrenildi.

Zahidsobaci (1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen TRT, Süper Lig'in yayın hakları için de harekete geçti.

Çorum FK'nin zirve inadı Çorum FK'nin zirve inadı

BeinSports'un kulüplere ödediği toplam rakamın 700 bin Euro'ya kadar düşmesinin ardından yeni ihale tartışılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye bastı.

Trterdogan (1)

Cumhurbaşkanı, başta Genel Müdür Mehmet Zahid Sobacı olmak üzere TRT yöneticilerine "Hem halkımızın karşılaşmaları açık kanaldan ücret ödemeden izleyeceği hem de kulüplerimizin daha çok kazanacağı bir formülden oluşan bir ihaleye hazırlanın" talimatını verdi.

TRT'nin üst düzey yönetimi bunun üzerine Süper Lig karşılaşmalarının ihalesini alabilmek için de çalışmalara başladı. 

Trtson (1)

TRT şu anda Trendyol 1. Lig karşılaşmalarını beİN Sports ile ortak yayınlıyor.
 

Kaynak: GALİP ÖZTÜRK