Kanal D’nin yeni dizisi Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu, 28 Şubat Çarşamba akşamı ilk bölümüyle seyirciyle buluşacak. Gökdelende kat görevlisi olarak çalışan ve alzheimer hastası olan Rıza’nın genç bir kızı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanması ile başlayan tanıtım, “Hatırlamak mı zor, unutmak mı?” sorusunu hatırlattı.

Frrrr-1

“Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu” dizisinin yeni afişi de yayınlandı. Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi ve Burak Yörük’ün yer aldığı afiş, Kanal D ve MF Yapım’ın sosyal medya hesaplarından yayınlanarak görücüye çıktı.

Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, güçlü oyuncu kadrosu ve çarpıcı hikâyesiyle adından söz ettiren dizinin, yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan otururken, senaryosunu ise Uğraş Güneş kaleme alıyor.

Meryem Uzerli dubai'de zarafetiyle büyüledi! Meryem Uzerli dubai'de zarafetiyle büyüledi!

Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi, Burak Yörük, Hüseyin Avni Danyal, Aytaç Uşun, Bülent Seyran, Selim Galip, Anıl Taşezen gibi usta isimleri kadrosunda bir araya getiren dizi; ilk bölümüyle 28 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de Kanal D’de seyirci ile buluşacak.

23791365 A457 45C7 A68C 8Bdd84712F9C 1

HİPERTİMEZİ HASTALIĞI NEDİR?

Dizide Umut karakterine hayat veren Ekin Koç, bir hipertimezi hastasına (hipertimezi: sıradışı hafıza yeteneği) hayat verecek. Dünyada sadece 20 kişide bulunan bu hastalığın en temel özelliği bu kişilerin otobiyografik bellek denilen, kişinin geçmişine yönelik olaylar ve deneyimleri, normal insanlardan çok daha fazla hatta hayatının çoğunluğunu kapsayacak derecede hatırlaması olarak gösteriliyor.

Kaynak: Haber Merkezi