Forbes, Türkiye'nin en zenginlerini açıkladı! Herkesin gözü o ismi aradı... Forbes, Türkiye'nin en zenginlerini açıkladı! Herkesin gözü o ismi aradı...

Tarım ve Orman Bakanlığında istihdam edilecek personel aranıyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yaptığı açıklamada alım sürecinin başladığını duyurdu. Yumaklı, "Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz. Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek. Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.


İSTİHDAM EDİLECEK BRANŞLAR AÇIKLADI

Bakan Yumaklı, personel sayısı ve branşına ilişkin şu bilgileri verdi: "Destek personeli 1443, büro personeli 1088, ziraat mühendisi 982, veteriner hekim 652, şoför 487, gıda mühendisi 193, orman muhafaza memuru 162, koruma ve güvenlik görevlisi 155, su ürünleri mühendisi 107, orman mühendisi 81, laborant 56, biolog 33, balıkçılık teknolojisi mühendisi 18, harita mühendisi 15, kimya mühendisi 14, inşaat mühendisi 6, bilgisayar mühendisi 6 ve gemi adamı 2."

İstihdam edilecek sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet sitesinde yayımlandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ