Ortada bir karakter göremiyorum! Ortada bir karakter göremiyorum!

KEREM’İN ÖLÜSÜ BİLE ZAHA’DAN İYİ

LEVENT TÜZEMELEN (SABAH): "Bardağın dolu tarafından bakarsak bu kadar yoğun maç trafiğinde Galatasaray'ın Prag'da Avrupa'ya veda etmesi üzücü de olsa makul karşılanabilir. Bardağın boş tarafına bakınca ve iki maçı da tartıya koyunca bu elenme Okan Buruk'a yazar."

Okan hoca oyuna doğru müdahale edemedi. Mücadeleci Kerem ile oyun aklı Mertens'i çıkarıp Zaha ile Oliveira'yı oyuna almak bir anda Galatasaray'ın dengesini bozdu. Oliveira tam hazır değil. Eğer Kerem çıkıp, Zaha girecekse girmesin. Kerem'in ölüsü bile Zaha'dan daha fazla koşar ve mücadele eder. Prag'ın attığı dördüncü gol tamamen Zaha'nın hediyesiydi. Bu yanlış iki değişiklikten sonra 10 kişi kalan Galatasaray peş peşe yaptığı pozisyon hataları ve top kayıpları sonrası tam 3 gol yedi."

Uyarıyorum; Zaha, Ziyech ve N'Dombele yan gelip yatacaklarsa çürük elmalar konumuna gelmesin. Köhn'ün Avrupa'ya yazılamaması, Aurier'in sakat gelmesi transfer hatasıdır. Köhn olsaydı çok şey fark ederdi. Okan hoca ligde ve kupada yoluna mücadele edecek oyuncularla devam etmeli, kendisini dev aynasında görenlere de fazla yüz vermemeli.

Aa 20240222 33784810 33784804 Sparta Prag Galatasaray (1)

TAM BİR AYDIR İŞARET VERİYORDU


UĞUR MELEKE (HÜRRİYET): Okan Buruk’a ne kadar saygı duyduğumu bu sütunun ya da televizyon programlarımızın takipçileri zaten bilirler. Bundan 10 sene önce A milli takımın başına gelmesi gerektiğini yazmıştım, gelecekte de İtalya Serie A’da iyi bir takım çalıştıracağına inanıyorum. Ancak maalesef son bir aydır bir konuda takımının verdiği açıkları görmezden geliyor. 

Berkan’a karşı oynayan hemen her takımın sağ kanat oyuncusu yıldızlaşıyor: Gaziantepli Sorescu, Samsunlu Zeki Yavru, Sparta Praglı Preciado, Olatunji ve sonradan giren Tuçi... Bu sezon tüm cephelerde toplam 1 golü olan Preciado, Galatasaray’a karşı 180 dakikada 2 gol-1 asistle oynadı. Bu kadarı tesadüf olmamalı sanırım."

Galatasaray'ın bu sezonki Avrupa macerasında bir diğer zaafı da, beraberliğin yeterli görüldüğü maçlarda gereğinden fazla pasif davranılması oldu. Kopenhag deplasmanında bir iştah sorunu söz konusuydu. Dün de 16’ncı dakikada skor 1-1 olduktan sonra, özellikle de 46-70 arası takım sakinleştirici almış gibiydi. Bu aşırı korumacı tutum, turu Sparta Prag’a teslim etti maalesef."

ONBİR VE TAKTİK ÇOK HATALIYDI


SERKAN KORKMAZ (FOTOMAÇ): Çok para harcayarak iyi takım kurulmuyor, jokerler asılların yerini tutmuyor. Hadi sol bek almadınız, eldeki iki sol bekin arkasından nasıl el salladınız? Okan hocam kusura bakmasın; çıkardığı onbir de, taktik de çok hatalıydı. Bek oynayan iki isim (Kaan ve Berkan) keşke iki iyi bek sahadayken orta sahada görev alsalardı.

AYAKTA ZOR DURAN OYUNCULAR!


ÜMİT DAVALA (TV 8.5): "Galatasaray 1-1'den sonra öne geçebilirdi. Baskı yapamadı, çok kolay top kaybı yaptı. Çok tuhaf, inanmayan bir Galatasaray vardı. Barış saçma sapan bir geri pas yaptı. Davinson ayağının altından top kaçırdı. Kerem yerden kalkmıyordu. Abdülkerim, Barış Alper dışında mücadele eden yoktu. Muslera'nın 3. golde özellikle hatası vardı. Bu şekilde oynarsa, Prag değil her takım yenebilir seni. 

Okan Buruk kenarda yırttı kendini. Bir tepki veriyordu ama o tepkiyi oyuncular veremedi. 2-1 de bitirebilirsin maçı. Oyuncular reaksiyon gösteremedi. Galatasaray maçı çevireceğine dair hiç etki vermedi. Hiç heyecanlandırmadı taraftarları. Bu maçın bir üzüntüsü de yok. Bu şekilde üzülmüyorsun da hak etmedin çünkü maçı. Ayakta zor duruyordu oyuncular. Barış Alper, Kaan'a yardım edeceğim diye çok yoruldu.

Aa 20240222 33784800 33784799 Sparta Prag Galatasaray (1)

PRAG’IN İÇİNDEN GEÇMESİ LAZIMDI!


OSMAN ŞENHER (MİLLİYET): Bu kadar hata yapılmaz. Sparta Prag bir Manchester United, Bayern Münih veya Kopenhag değil... Üç tane de önemli futbolcuları oynamadı. Cim-Bom’un evire, çevire Sparta Prag’ın içinden geçmesi gerekirdi. Okan hoca kenarda ne kadar çırpınırsa çırpınsın yapabileceği hiçbir şey yoktu. Takımın kazanma hırsı çok düşüktü.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ