Olay, önceki akşam Konak ilçesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi'nde gerçekleşti. Sabah saatlerinden bu yana direksiyon sallayan taksi şoförü Serkan Aksakallı (37), kahvehane önünde dururken kendisine el atan bir yolcuya "Aracımı kapattım" cevabını verdi. Daha sonra çay ocağından çıktığında Mehmet D. (32) ile karşılaşan Aksakallı, kendisine küfrettiğini duyduğu şahıs ile tartıştı. Çıkan arbedede şüpheli, elinde bulunan makası taksi şoförü Serkan Aksakallı'nın sırtına sapladı.

Emirgan Korusu’nda lale bayramı Emirgan Korusu’nda lale bayramı

Olay yerine çağrılan polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen Aksakallı, kanlar içerisinde bulunurken çevredeki vatandaşlar yardıma koştu. Aksakallı, Sosyal Bilimler Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Aynı zamanda şüpheli Mehmet D. polislerce gözaltına alındı. Aksakallı'nın hastanede tedavisinin ardından Boğaziçi Şehit İsmail Yörümez Polis Merkezi Amirliği'ne giderek Mehmet D.'den şikayetçi oldu. Zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yaşadığı olayları aktaran Aksakallı, "Çay ocağının önünde dururken bir vatandaş el atıp 'Boş musun?' diye sordu. Ben de aracımı kapattığımı söyledim, ardından içeriye girdim. Bir bardak çay içip evime dönecektim. İşe sabah 08.00'de başladım, gece 02.30 gibi arabamı kapatıyorum. O sırada tansiyonum da biraz düşünce yemek için evime geçiyordum. Evime gideceğim sırada şahsı tekrar gördüm. Bana küfür etmeye başladı. Ben de o esnada, kardeşim bana mı küfür ediyorsun, dedim. Elinde de makasla küfürlü konuşmaya başladı. Ben de neden böyle yapıyorsun, dedim. Yere yatırdım, o esnada makası sırtıma soktu" ifadelerini kullanmıştı.

Aksakallı, "Devletimizden bu konuda bir önlem istiyoruz. Herkes üzülüyor, biz üzülüyoruz. Geçen taksici bir abimizi, meslektaşımızı öldürdüler. Bugün sıra bize geldi. Biz kimseye kötülük yapmıyoruz. Hizmet ediyoruz. Adamın üstünden makas, ustura, jilet çıktı. Bu adam nasıl bir adam anlamadım. Tedavim sırasında doktor '2 cm daha girmiş olsaydı seni yoğun bakıma alacaktık, bir parmakla kurtarmışsınız' dedi. Bu kasten yaralamadır. Adam öldürmeye teşebbüstür" diye konuşmuştu.

Kaynak: İHA