Daha önce at ve deve güzellik yarışmalarıyla adından söz ettiren Suudi Arabistan yeni bir gelişmeyle dünya basınında yer buldu.

Ekran Resmi 2024 02 25 03.38.02

Kadınların araç kullanmasından, tek başlarına seyahat etmelerine, ülkedeki yabancı diplomatlara alkol satışına izin vermekten, kapalı olan sinemaları açmaya kadar birçok konuda reform getiren Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Selman, yeni bir adım daha attı. Ülkede ilk kez bir kadın, güzellik yarışmasına katıldı.

Arabistan güzelini eleştirdi: Suudi kullanıcı Sevda Türküsev'e ağzının payını verdi! Arabistan güzelini eleştirdi: Suudi kullanıcı Sevda Türküsev'e ağzının payını verdi!

Ekran Resmi 2024 02 25 03.38.12

Rumi Al-Qahtani, şeriatla yönetilen ülkenin ilk kadın güzellik kraliçesi adayı olarak Malezya'da düzenlenen Miss & Mrs Global Asian adlı güzellik yarışmasında yarıştı.

Nesrin Cavadzade şimdi de TFF Başkanı Servet Yardımcı’nın oğluyla! Nesrin Cavadzade şimdi de TFF Başkanı Servet Yardımcı’nın oğluyla!

Ekran Resmi 2024 02 25 03.37.14

Türkiye’de de şaşkınlıkla karşılanan bu yeni gelişme medyada gündem oldu ve destek gördü. Rumi Al-Qahtani ise bu ilgiye karşılık sosyal medya hesabından Türkçe teşekkür paylaşımı yaptı ve “Türkiye’deki arkadaşlara tüm sevgi ve takdirimle, nazik sözleriniz için teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

Muhabir: DEMET SAROVA