Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, zehir tacirlerine karşı net bir duruş sergileyerek, "Gençlerimizi zehirlemenize asla izin vermeyeceğiz. Sizi tek tek yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." uyarısında bulundu.

İsrail'den İran'a misilleme saldırısı! İsrail'den İran'a misilleme saldırısı!

Ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlarda 46 ilde uyuşturucu imalatçıları ve sokak satıcılarına yönelik geniş çaplı çalışmalar yapıldığını ifade eden Yerlikaya, 1 ton 19 kilogram uyuşturucu ve 1 milyon 23 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiğini ve 250 kişinin yakalandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yapılan çalışmada, 615 ekip, 1542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeğinin katıldığını belirten Yerlikaya, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Trabzon gibi birçok ilde operasyonlar gerçekleştirildiğini kaydetti.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın koordinasyonunda da Hakkari, Van, Malatya, Bingöl, Afyonkarahisar, Samsun, Tekirdağ, Iğdır gibi birçok ilde operasyonlar yapıldığını belirten Yerlikaya, operasyonlarda görev alan polis ve jandarma ekiplerini tebrik ederek, "Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA