Türkiye İşçi Partisi (TİP), Antalya'da seçim çalışmaları sürdürürken bir grup saldırısına maruz kaldı. Bu saldırı sırasında TİP Antalya İl Başkanı Enes Keskin, duruma müdahale etmek istediği için gözaltına alındı.

İlk kez sahneye çıktı: Erdal Beşikçioğlu gündüz Belediye Başkanı, gece sanatçı! İlk kez sahneye çıktı: Erdal Beşikçioğlu gündüz Belediye Başkanı, gece sanatçı!

TİP'e bağlı öğrenciler, Kültür Mahallesi'nde gerçekleştirdikleri çalışma esnasında, faşist çeteler arasında Akdeniz Üniversitesi Ülkü Ocakları sorumlularının da bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradı. İl Başkanı Enes Keskin, saldırıya karşı arkadaşlarını korumak için harekete geçtiği sırada işkenceyle gözaltına alındı.

TİP Antalya'nın resmi hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kültür Mahallesi'nde çalışma yürüten öğrenci arkadaşlarımıza, faşist çetelerin saldırısı gerçekleşti. Akdeniz Üniversitesi Ülkü Ocakları sorumluları da dahil olmak üzere saldırganlar, arkadaşlarımıza saldırdı. İl Başkanımız Enes Keskin, arkadaşlarımızı korumak için müdahale ettiği sırada gözaltına alındı. Saldırganları ve koruyanları tanıyoruz! Bize saldıranlar bilmelidir ki, Türkiye İşçi Partisi'nin özgürlük mücadelesi hiçbir provokasyona izin vermeyecektir. İl Başkanımız Enes Keskin derhal serbest bırakılmalıdır! Faşizme geçit yok!"

Kaynak: HABER MERKEZİ