Türkiye Komünist Partisi (TKP), Hatay'ın Samandağ ilçesinde Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) belediye başkanı adayı Emrah Karaçay'ı destekleme kararı aldı.

TKP Hatay İl Örgütü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Küçük menfaatlerin peşinde koşmayacağız. Bu olağanüstü koşullarda, Samandağ halkını yalnız ve çaresiz bırakan zihniyetin değişmesi için üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

'Lütfü Savaş seçimi kaybederse istifa ederim' demişti: Hakan Tiryaki gereğini yaptı 'Lütfü Savaş seçimi kaybederse istifa ederim' demişti: Hakan Tiryaki gereğini yaptı

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Deprem sürecinde, 'Hatay ayağa kalkıyor' sözüyle Hatay'ın birçok bölgesinde dayanışmayı büyütmek ve örgütlenmeye katkı sağlamak için çaba sarf ettik. Gücümüz yettiğince her ilçede, her mahallede olmaya gayret gösterdik. Ancak AKP iktidarı kadar, yerel yönetimlerin de halkımızı yalnız ve çaresiz bıraktığını gördük. Bu nedenle TKP olarak, özellikle Defne'de bu zihniyetle hesaplaşmak ve zihniyeti değiştirmek için yoğun bir çalışma yürüttük. Önceliğimiz, Hatay'ın dayanışma ve değişimle ayağa kalkmasıdır. Samandağ Belediye Başkanlığı için partimize başvuran aday adayları, üyelerimiz ve dostlarımızla yaptığımız değerlendirmede; Türkiye İşçi Partisi'nden Samandağ Belediye Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Sayın Emrah Karaçay ve ekibinin uzun süredir yürüttüğü çalışmanın Samandağ halkında ilgi uyandırdığını gözlemledik. Depremin yarattığı yıkımdan sorumlu olanlardan hesap soracağımıza ve bu zihniyetin değişmesi için elimizden geleni yapacağımıza dair halkımıza verdiğimiz sözü hatırlatarak, Samandağ'da belediye başkan adayı göstermemek ve Sayın Emrah Karaçay'ı destekleme kararı aldık."

Kaynak: haber merkezi