Nazlı Ilıcak, 4 Aralık 2023'te tekrar cezaevine girmesinin ardından tahliye edildi.

Ilıcak,  16 Haziran 2016'da yazdığı "Hanefi Avcı'nın Operasyon Beklentisi" başlıklı yazısı nedeniyle İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmış, mahkeme Ilıcak'ı 'iftira' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Verilen karar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nce onandı. Daha önce İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 'casusluk' davasından denetimli serbestliği devam eden Ilıcak’ın 'iftira' davasından aldığı ceza kesinleşince ikisi birleştirildi. Ilıcak, cezasının infazı için Sakarya 1 No'lu Kapalı Cezaevi'ne giderek teslim oldu.

Türkiye faiz liginde Avrupa Şampiyonu! Dünyada kaçıncı? Türkiye faiz liginde Avrupa Şampiyonu! Dünyada kaçıncı?

Ilıcak

NAZLI ILICAK KİMDİR?

Ayşe Nazlı Ilıcak 1944'te Ankara'da doğdu. Demokrat Parti (DP) döneminde Bayındırlık ve Ulaştırma bakanlıkları yapmış olan Muammer Çavuşoğlu'nun kızıdır. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi (1963) ve Lozan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (Ecole de Sciences Sociales et Politiques, 1967) eğitim gördü. 1969'da Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak'la evlenen Nazlı Ilıcak, dönemin Tercüman gazetesinde başyazarlık yaptı.

Suudi Arabistan’da içki neden yasak? İnanamayacaksınız! Suudi Arabistan’da içki neden yasak? İnanamayacaksınız!

Nazlı Ilıcak 1988'e kadar Tercüman grubunun ikinci gazetesi olan Bulvar gazetesinin imtiyaz sahipliğini üstlendi. 1992 ile 1994 arasında TRT'de "Söz Meclisten İçeri" adlı programı yaptı. Tercüman dışında Meydan, Hürriyet, Akşam, Yeni Şafak, Dünden Bugüne Tercüman, Bugün, Takvim ve Sabah gazetelerinde yazarlık yaptı.

17 Aralık 2013 tarihinde yapılan yolsuzluk operasyonu sonrasında adı yolsuzluk iddialarına karışan bakanların istifa etmesi gerektiğini savunmuş, bir gün sonra fikir ayrılığı gerekçesi ile Sabah gazetesi ile yolları ayrıldıktan sonra 2014 yılında Bugün gazetesine geri döndü. Bugün gazetesine 26 Ekim 2015'te kayyum atanmasıyla buradaki işine son verildi. Ardından 30 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında "konuk yazar" sıfatıyla T24 internet sitesinde yazdı. 17 Kasım'dan itibaren Bugün'den gelen ekibiyle beraber Özgür Düşünce gazetesini kurdu ve burada yazmaya başladı.

Ilıcak1

Mercedes öyle bir şey yaptı ki! Buna araba diyenin... Mercedes öyle bir şey yaptı ki! Buna araba diyenin...

2 Mart 2014'te Kanal D'de yayına başlayan "Pazar Gezmesi" programını sundu. Bu programda her pazar günü ünlü kişilerin evini ziyaret etti. Ancak program 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sonrası 24 Aralık 2015'te kanal yöneticileri tarafından alınan kararla sonlandırılmış, Nazlı Ilıcak ve Kanal D'deki ekibinin işine son verildi.

1999 Türkiye genel seçimleri'nde Fazilet Partisi'nden İstanbul milletvekili seçildi, yemin töreni sırasında İstanbul milletvekili Merve Kavakçı'nın meclis salonuna türbanlı olarak girmesine koluna girerek eşlik etti.

Hırsızlığı kanıtlanan Elif Şafak konuştu! Hırsızlığı kanıtlanan Elif Şafak konuştu!

22 Haziran 2001'de, Anayasa Mahkemesi'nin Fazilet Partisi'ni kapatılmasına karar verdiği dava sonucunda milletvekilliği düşürüldü ve 5 yıl siyaset yasağı getirildi. 2011 genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu ancak aday gösterilmedi.

Fethullah Gülen ve Gülen Hareketina karşı başlatılan Paralel Devlet Yapılanması operasyonlarına karşı çıktı.  AK Parti hükümeti döneminde başlatılan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının darbe teşebbüsü olmadığını savundu. MİT tırlarında silah taşındığını ve bunu ortaya çıkaran savcıların casus ilân edildiğini iddia etti.

Güya çevreciler! Mona Lisa’ya saldırdılar! Güya çevreciler! Mona Lisa’ya saldırdılar!

Whatsapp Image 2024 01 28 At 15.05.31 (2)

NAZLI ILICAK'IN ÖZEL HAYATI

Birinci evliliği, 1969 yılında Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak ile olmuştur. 7 Nisan 1993 tarihinde Kemal Ilıcak beyin kanamasından hayatını kaybetmiştir. Mehmet Ali Ilıcak adında oğlu ve Aslı adında bir kızı vardır.

Basın İlan Kurumu'ndan dev reform! Sektöre doping Basın İlan Kurumu'ndan dev reform! Sektöre doping

1994 – 2003 yılları arasında işadamı ve siyasetçi Emin Şirin‘le evli kalmıştır.

AİLELER DİKKAT! Çocuğunuz bu tuzağa düşebilir: Cinsel şantaj! AİLELER DİKKAT! Çocuğunuz bu tuzağa düşebilir: Cinsel şantaj!

NAZLI ILICAK NEDEN CEZAEVİNE GİRMİŞTİ?

2016 yılında yazdığı bir yazı nedeniyle Cumhuriyet Savcısı Orhan Kapıcı’nın şikayeti sonucu yargılanan gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak, İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “iftira” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. 

Whatsapp Image 2024 01 28 At 15.05.31

Kaynak: HABER MERKEZİ