CHP ile ittifakı kabul etmeyip seçimlere tek başına giren ve 81 il belediyesinden sadece birini kazanan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarda bulundu. "Gereken adımları atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız" diyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

Fenerbahçe, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bezdirdi: Ben artık Fenerbahçeli değilim Fenerbahçe, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bezdirdi: Ben artık Fenerbahçeli değilim


"Milletimizin iradesiyle seçilen tüm büyükşehir belediye başkanlarına il ilçe ve belde belediye başkanlarını belediye belediyeler ve muhtarları tebrik ediyorum. Şunu açıkça söylemek isterim ki seçimlerin cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir olgunluk ve zerafetle tamamlanmış olması, ülkemizin demokrasi geleneği için fevkalade önemli ve demokrasinin en temel ölçütü milletin hür iradesini yansıtma şartlarına sahip olabilmesidir."

"İTİRAZLARIMIZ SÜRÜYOR"

"Milletimiz bir il, 23 ilçe ve yedi belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti'ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için teşekkür ediyoruz. İtirazlarımızın sürdüğü belediyeler var. Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte milletimizin iki yumruk arasına sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu bir kez daha görmüş olduk."

"MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTMEYEREK TEPKİ GÖSTERDİ"

"Milletimiz bu seçimde alışılmış kutuplaşma alanlarına suni kavgalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. 2023 yılındaki seçime göre milletimizin sandığa katılım oranındaki büyük düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez. Muhasebemizi ve özeleştirimizi yapacağız. Gereken adımları atacağız. Bu sebeple parti tüzüğünün bana verdiği yetki gereğince en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız."

Kaynak: HABER MERKEZİ