İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şehir eşkıyalarına göz açtırmayacağız. Milletimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerini tek tek çökertip kafeslere göndereceğiz." ifadesini kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar sonucu Şanlıurfa merkezli olarak Mersin, Ardahan ve İstanbul'da eş zamanlı "Kafes-48" operasyonunun düzenlendiğini belirten Yerlikaya, operasyonlar neticesinde örgütün elebaşı Celal Gülbahar dahil olmak üzere organize suç örgütü üyesi 16 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Operasyonları yürüten emniyet güçlerini tebrik eden Yerlikaya, şunları kaydetti:

Kayıp ekonomist Korhan Berzeg olayında yeni gelişme! Kayıp ekonomist Korhan Berzeg olayında yeni gelişme!

"'Gülbaharlar' olarak bilinen organize suç örgütü üyesi şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurma, nitelikli yağma, silahla tehdit ve silahla kasten yaralama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucunda ilk tespitlere göre, 3 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği ile birlikte çok sayıda fişek, çek ve senet ele geçirildi."

Kaynak: AA-İHA