İYİ Parti'de büyük bir istifa dalgası daha yaşandı. İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanlığı'nda, aralarında kurucu meclis üyelerinin de bulunduğu 130 kişi, bugün istifa etti. Grup, istifa dilekçelerini partiye teslim etti.

İstifa sürecini açıklayan Göktürk Güngör, "31 Mart seçimleri öncesinde Türkiye genelinde İYİ Parti'den istifaların artması sonucunda biz de burada istifa ediyoruz. Bugün bu sayının 300'e ulaşmasını bekliyoruz. İYİ Parti kurucularından olan arkadaşlarımız ve üyelerin inançları kalmadı" şeklinde konuştu.

Tiktok'ta Dilek İmamoğlu sürprizi Tiktok'ta Dilek İmamoğlu sürprizi

İYİ Parti Çukurova kurucu üyesi Nuray Güray ise duygusal bir ifadeyle, "Ben İYİ Parti'nin Çukurova ilçe kurucu üyesiyim. Benim maddi ve manevi çok desteğim oldu. Eşim, dostum ve akrabalarım bana inanıp güvendi. Ben de Meral Akşener'e bir kadın olarak inanmıştım. Yanında olmak istemiştim. Baktım ki bu yaptığımız çalışmaların hiçbir şekilde karşılığı olmadığını gördüm. Bu nedenle eşime, dostuma bu çatı altında yürüyelim nasıl diyebilirim. Yüzüm kalmadı. O nedenle istifa ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: haber merkezi