İsmailağa liderinin cenazesindeki bayrakların anlamı ne? İsmailağa liderinin cenazesindeki bayrakların anlamı ne?

İstanbul, Ankara ve İzmir'de hazırladıkları afişlerin bilboardlara asılmasının engellendiğini iddia eden ve İBB'yi suçlayan Akşener'e yanı veren İmamoğlu, "Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz bir girişimde bulunmayacağımızı en iyi kendilerini bilirler. Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı ama muhtemelen bilboard meselesi... Bu işin sadece İstanbul'u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de şehirlerde firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler" ifadelerini kullandı.

“EŞ GENEL BAŞKAN” SÖZLERİNE TEPKİ

İmamoğlu, şöyle devam etti: "İstanbul'da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiliyor. Hayırlısı. Allah'tan alışığız. Bize atılan hiçbir taşın etkisi olmaz. Bize doğru gelirken havada güle dönüşür. Dikkat etsinler, bizim öyle bir endişemiz yok. İnsanlara karşı, demokrasiye karşı sorumluluk hissettik. Bu sorumluluğun dışında da hareket etmedik. Bunu en iyi sayın Akşener bilir."

Akşener'in, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ismini geçirirken 'Eş Genel Başkan' ifadesini kullanması da sorulan İmamoğlu, "Bu nezaketsiz tutum ve tavırlar ne muhatabım ne de cevap vereceğim niteliğe sahip. Kötü söz sahibine aittir" yanıtını verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ