Saat 04.45 sıralarında Sarıyer Umar Sokak'ta bulunan bir gece kulübünde çıkan bir kavga neticesinde, gece kulübüne girmeye çalışan kişi veya kişiler ile mekan çalışanları arasında çatışma yaşandı. Mekandan çıkan kişi veya kişiler, daha sonra silahlarla geri dönerek mekanı kurşun yağmuruna tuttu. İhbar üzerine olay yerine yönlendirilen polis ekipleri ile saldırganlar arasında silahlı çatışma meydana geldi.

Olayın ardından 2 polis memuru ve 3 vatandaş yaralandı. Yaralılar arasında ismi belirlenemeyen 2 polis memuru, taksi şoförü H.I., ve mekan çalışanları Y.T. ve S.T. bulunuyor. Çatışma sonrasında saldırganlar olay yerinden kaçarken, sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde gerçekleştirdi. Yaralılar daha sonra ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Taksi şoförü H.I.'nın durumu ise ağır.

Polis suçluyu kurye kılığına girerek yakaladı Polis suçluyu kurye kılığına girerek yakaladı

Çatışma sırasında onlarca mermi kullanıldığı gözlemlenirken, olay yeri inceleme ekipleri çevrede uzun süre detaylı incelemelerde bulundu. Bazı mermilerin çevredeki iş yerlerine de isabet ettiği görüldü.Kaçan saldırganları yakalamak için polis ekipleri tarafından yürütülen arama çalışmaları ise devam ediyor.

Kaynak: İHA