Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokak'ta bulunan binanın alt katındaki eğlence merkezinde yapılan tadilat sırasında yangın çıktı. Yangın, 31 itfaiye aracının müdahalesiyle söndürülürken yaşanan faciada 29 kişi hayatını kaybetti.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz kesin açıklama olmasa da tadilat sırasında çıktığı ve iş güvenliğinin sağlanmadığı yönünde kuvvetli iddialar var. Olay yerine giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İnşaatla ilgili başvuru yok. İçeride kaçak müdahale yürütülmüş." dedi.

Tüm Türkiye derin bir nefes aldı! Teleferikteki 174 kişi kurtarıldı Tüm Türkiye derin bir nefes aldı! Teleferikteki 174 kişi kurtarıldı

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada ise 6 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi. Şüphelilerin, işletmenin kasten yaralamadan suç kaydı olan işletmenin mesul müdürü İ.Ş. (65), işyeri ortağı M.M.C. (44), kasten yaralamadan suç kaydı olan iş yeri ortağı Ş.Ş. (50), cinsel tacizden suç kaydı olan muhasebeci S.A. (39), kasten yaralamadan suç kaydı olan işletme müdürü A.A.P. (26), tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu K.E. (47) isimli 6 şahıs olduğu öğrenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ