Bugün görülen 13 sanıklı Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşması öncesinde, kayıp yakınları Çorlu Santrali'nden adliyeye yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında, facianın sorumluları olarak görülen üst düzey yöneticilerin fotoğraflarını taşıyan katılımcılar, "hak, hukuk, adalet" ve "Çorlu'nun hesabı sorulacak" sloganları attı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de aralarında bulunduğu birçok siyasi parti temsilcisi de yürüyüşe katıldı. Basın açıklamasında adalet talebi ön plana çıktı.

Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz, facianın yaşandığı sırada TCDD yöneticisi olan ve daha sonra görevden alınan Veysi Kurt'un yeniden göreve başlatılmasını eleştirdi. Yargılanması gereken kişilerin ödüllendirildiğini belirten Öz, davada tutuklama beklediklerini dile getirdi. Adaletin sağlanması için isimlerin evlerine değil, tutuklanarak cezaevine gönderilmesini istediklerini vurgulayan Öz, "Bu kişilerin sorumlu oldukları için cezalandırılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Küçük saray borç batağında! Sancaktepe Belediyesi'nin borcu ne kadar? Küçük saray borç batağında! Sancaktepe Belediyesi'nin borcu ne kadar?

Beklenen kararın bir kez daha ertelendiği bugünkü duruşma sonrasında, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarından "Hak, hukuk, adalet" sloganları yükseldi. Bir sonraki duruşma ise 25 Nisan tarihinde görülecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ