Pekmezci Mahallesi'nde bulunan Mustafa Parlak'a ait iki katlı evde sabaha karşı 04.00 sularında başlayan yangın, evin tamamını sarmadan önce kontrol altına alınamadı.

Almanya'nın etiket teknolojisi, Türk çalışanları kurtarabilir Almanya'nın etiket teknolojisi, Türk çalışanları kurtarabilir


Yangının, elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor ve kısa sürede evi sararak ailenin yaşam alanını ateşe verdi. Baba Mustafa Parlak, yangını fark eder etmez ailesini kurtarmak için mücadele etti, ancak alevlerin hızla yayılması nedeniyle ikinci katta bulunan eşi Zeynep Parlak (64) ile çocukları Sezer Parlak (24) ve Sefa Parlak (26)'ı kurtaramadı. Bu trajik olayda anne ve iki çocuğu alevler içinde hayatını kaybetti.


Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi ve jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Yangına yaklaşık 7 itfaiye aracı ile müdahale edilirken, evde bulunan hurdalar nedeniyle yangın zorlukla söndürüldü. Baba Mustafa Parlak, ailesini kurtaramamanın verdiği büyük üzüntü ile sinir krizi geçirdi ancak vücudundaki yanıklara aldırmadan mücadele etti.


Ardından ambulansa alınarak sağlık ekiplerince ilk müdahale yapıldı. Babanın çığlıkları, olayın üzücü ve yürek parçalayan boyutunu gözler önüne serdi.Jandarma ekipleri olayla ilgili detaylı inceleme yaparken, evde meydana gelen çökmeler nedeniyle iş makineleri yardımıyla cenazeler zorlukla çıkarıldı. Kozan Cumhuriyet Savcılığı da yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: İHA