Akupunktur sırt ağrısını geçici olarak hafifletebilir. Faydaları genellikle uzun sürmese de, birçok kişi akupunktur seansından hemen sonra ağrı yoğunluğunda kayda değer bir azalma yaşar. Güvenilir ve uzman ellerde akupunktur güvenlidir. Ancak bu yolu kesin bir tedavi olarak görmemek gerekiyor. Öncelikle doktorunuzla konuşmalı ve buna göre bir harita çizmelisiniz. Akupunktur, ağrı boyutları yükseldiğinde size kısa vadede olsa da derin nefes aldırabilecek bir yöntemdir.

BİRÇOK DERDE DEVA

Pandemiyle beraber hayatımıza girmişti: Cinsel durgunluk sona erdi! Pandemiyle beraber hayatımıza girmişti: Cinsel durgunluk sona erdi!

Sırt ağrısı semptomlarınıza ve diğer faktörlere bağlı olarak akupunkturun potansiyel artıları ve eksileri hakkında size özel tavsiyelerde bulunabilecek bir sağlık uzmanına daima danışın. Yoğun risk taşımayan akupunktur yönteminde de en ufak bir riske girmemeniz gerekiyor. Akupunktur tedavisi esnasında kullanılan iğnelerin amacı organizmanın iyileşme gücünü arttırmaktır. Migren, alerji hastalıkları, baş dönmesi, panik atak gibi sorunlara karşı da kullanılmaktadır.

Kaynak: ORHAN DUMAN