Olay, sabah saatlerinde Burdur merkeze bağlı Halıcılar köyünde gerçekleşti. İddialara göre, köye yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki dağlık alandaki keçi ağılında Cihan K. (44), kardeşi A.K. (34) tarafından tüfekle vurulmuş şekilde bulundu. A.K., önce babası A.K. (59) ve kardeşi F. K'ye (40), ardından 112 Acil Çağrı Merkezi'ne durumu bildirdi.


Postacılar, Mersin’de yarıştı Postacılar, Mersin’de yarıştı

Bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Cihan K.’nın yaşamını yitirdiğini tespit etti. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısı, olay yerinde ve evde detaylı incelemelerde bulundu. Cihan K.’nın cenazesi, otopsi için Burdur Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Jandarma ekipleri, ifadelerini almak üzere baba A.K. ile kardeşler A.K. ve F.K'yı karakola götürdü.


Cihan K. ve kardeşi A.K.’nin ağılda kaldığı, A.K.’nin su doldurmak için ağıldan uzaklaştığı, silah sesi duyduktan sonra ağıla döndüğünde ağabeyini kanlar içinde bulduğu ve köyde bulunan babası A.K. ile diğer kardeşi F.K.’ya haber verdiği belirlendi.

Kaynak: İHA