Celaliyespor son nefeste: 1-0 Celaliyespor son nefeste: 1-0

İBB Müjdat Gürsu Stadı’nda oynanan maça bir çok as oyuncusundan yoksun olarak çıkan ev sahibi ekip 90 dakika sonunda 1 puanla yetinmek zorunda kaldı. 

Oyuna etkili başlayan ev sahibi kip oyunun kontrolünü elinde tutmasına rağmen bu üstünlüğünü üçüncü bölgede pozisyona ve gole çeviremedi. Hücumda etkisiz kalan mavi kırmızılılar rakibi sahasına hapsetmesine rağmen soyunma odasına 0-0’lık sonuçla gitmek zorunda kaldı. Maçın ikinci yarısına Silvrispor oyuncu değişiklikleriyle başladı.

Konuk takım da değişikliklere giderek ikinci yarıda takımı özellikle savunma anlamında diri tutmaya çalıştı. İkinci yarıya da baskılı başlayan ev sahibi ekip üçüncü bölgede yine etkili olamadı. Müsabakanın 66. dakikasında Silivrispor defansının arkasına atılan topa müdahale etmek isteyen Atakan Aksoy rakibine arkadan müdahale ile indirince kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Bu dakikadan sonra Silivrispor oyunu kendi sahasında kabul etmeye başladı.

Kontrollü bir oyun anlayışına bürünen Silivrispor uzun toplarla pozisyon üretmeye çalıştı. Ancak kalan sürede gol çıkmayınca iki takım da 90 dakika sonunda puanlar paylaşmak zorunda kaldı.

Kaynak: İSKENDER KORDU