Silivri Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı iş birliğiyle, Silivri’nin iki yakasını bir araya getirmek hedefiyle başlatılan Silivri Şehir Geçişi Projesinin 1. etabı tamamlanarak ilk araç geçişi yapıldı. Alanda konuşan Volkan Yılmaz, “Bu projenin devamı olan 2. etabı, 3. etabı ve viyadüğün altında 22.000 metrekare bir kent ve yaşam merkeziyle devam edecek” dedi.
Silivri tarihinin en büyük projesinin başlangıç noktası olan viyadükte basın mensuplarıyla bir araya gelen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, proje ile ilgili bilgiler verdi.

Volkan Yılmaz, "Şu an Silivri Şehir Geçişi Projesinin tam başlangıç noktasındayız. Silivri’nin kalbindeyiz. Allah’a çok şükür ki Silivri’nin iki yakasını bir araya getirmek bizlere nasip oldu. ‘Yapılamaz, yapsın da görelim ve bu proje olmaz’ diyenler ve bu projeyle dalga geçenler, umarım bu projenin üzerinden geçtiklerinde söylediklerinden pişman olurlar. Çünkü biz bu hizmetleri ve projeleri tüm vatandaşlarımızın kullanması için yapıyoruz" şeklinde konuştu.

KENT VE YAŞAM MERKEZ ALANLARI OLACAK

Projenin 2. etabının Otogar Kavşağı ve 3. etabının Bölge Trafik Kavşağı olduğunu belirten Yılmaz, ayrıca viyadüğün altında 22.000 metrekarelik bir kent ve yaşam merkezinin olacağını dile getirdi. Bu merkezin Silivri Belediyesi ve Karayolları iş birliğiyle yapılacağını ifade eden Yılmaz, içerisinde rekreasyon alanları, sosyal donatılar, yürüyüş ve dinlenme alanları gibi unsurların yer alacağını söyledi.

Lüks araç otobüs durağını yıkıp geçti! Lüks araç otobüs durağını yıkıp geçti!

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Silivri'nin ve tüm insanların hayrına olmasını dilediğini belirten Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, geçmiş dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na, şu anki Bakan Abdülkadir Uraloğlu'na ve Karayolları 1. Bölge Müdürüne teşekkürlerini iletti. 

Kaynak: SENAY GÜNCAVAR