Değirmenköy İsmet Paşa Mahallesi'nde, Silivri Belediyesi ve hayırsever Salman ailesinin iş birliğiyle tamamlanan Değirmenköy 112 Acil Servis İstasyonu için açılış töreni düzenlendi. Aynı zamanda, Neriman ve Durmuş Salman Aile Sağlığı Merkezi'nin yapımına başlanması için temel atma töreni gerçekleştirildi.

112 Acil Servis İstasyonu, 75 metrekarelik bir alanda inşa edilerek bölgedeki acil vakalara hızlı müdahale imkanı sunuyor. Neriman ve Durmuş Salman Aile Sağlığı Merkezi ise 180 metrekarelik bir alanda yapılacak olup, 3 muayene odası, tıbbi müdahale odası, emzirme odası, hemşire odası ve bekleme alanı gibi bölümleri içerecek. Tamamlandığında, Değirmenköy sakinleri modern bir sağlık tesisine kavuşacaklar.

 “VOLKAN YILMAZ’A ÖNCÜLÜĞÜ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

İş İnsanı Adil Salman, “Bu güzel günde bizi yalnız bırakmadıkları için herkese tek tek teşekkür ediyorum. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a da bu hayır işinde öncülük yaptığı için ayrıca teşekkür ederim. Allah bu tesisleri hayırlısıyla kullanmayı nasip etsin” diye konuştu.

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle kapatıldı Çanakkale Boğazı sis nedeniyle kapatıldı

 “HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK”

Törende konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz “Adil Salman Beyefendi ve ailesine saygılarımı ve minnetlerimi iletiyorum. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmelerde, Silivri'nin her köşesine sağlık hizmeti götürmeyi hedeflediğimizi belirtmiştik. Bu kapsamda, Değirmenköy'de eksik olan bir 112 acil istasyonunu hayata geçirmek istedik. Muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda, olası acil durumlara hızlı müdahale edebilecek bir 112 acil istasyonu, 7/24 hizmet verecek şekilde burada konumlandırıldı. Silivri Belediyesi olarak, ilçemizin ihtiyaçlarına odaklanarak sağlık alanındaki eksiklikleri gidermeye karar verdik. Sağlık ocakları, aile sağlığı merkezleri ve 112 acil istasyonları gibi önemli hizmetleri ilçemize kazandırmak adına gereken adımları attık. Her zaman dediğimiz gibi, her şeyin başı sağlık. Bu yolda, yetkimiz olup olmadığına bakmadan sağlık yatırımlarını ön planda tutmaya devam edeceğiz." dedi.

750 YATAKLI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Silivri Belediyesi, diyaliz ve kanser hastalarını ücretsiz olarak Cerrahpaşa, Çapa ve Tekirdağ Şehir Hastanelerine taşıma hizmeti sunmaktadır. Bu hasta taşımalarının önüne geçmek için sadece Silivri’nin değil tüm bölgenin faydalanacağı 750 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi için gerekli plan ve projeleri tamamlandı. Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan hastanenin, Silivri ve çevre bölgelerdeki sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacağını belirtti ve hastanenin bölge için hayırlı olmasını temenni etti.

Kaynak: MEHMET YAVUZ GAYBERİ