Rüzgar Aksoy, Cem Kurtoğlu, Hakan Örge, Duygu Gürcan ve Tuğba Melis Türk'ün başrolünde yer aldığı TRT 1'in Ramazan ayı boyunca hafta içi her akşam izleyiciyle buluşan dizisi Aziz Mahmut Hüdayi Aşkın Yolculuğu'nun setinde geçen hafta yangın çıkmıştı.

Toplu-1

Yangın çekimlerin olmadığı saatte yaşandığı için herhangi bir yaralanma yaşanmadı ancak, Alevler kısa sürede etrafı sararken dizide dergah olarak kullanılan platonun bir kısmı küle döndü.

Dün akşam ise dizisinin oyuncuları, set ekibi, yapımcısı Mehmet Bozdağ ile eşi Aslı Zeynep Peker Bozdağ, dizinin veda yemeğinde bir araya geldi. Bozdağ Film Platoları’nda düzenlenen final yemeğine dizinin başarılı oyuncuları Rüzgar Aksoy, Cem Kurtoğlu, Hakan Örge, Tuğba Melis Türk gibi isimler katıldı.

Senaristinin paylaşımı merak uyandırdı: Yalı Çapkını'nda neler olacak? Senaristinin paylaşımı merak uyandırdı: Yalı Çapkını'nda neler olacak?

Pasta Kesme

Aziz Mahmud Hüdayi’yi canlandıran başrol oyuncusu Rüzgar Aksoy ise şu sözleri söyledi: “Coşkusuyla, mücadelesiyle güzel günleriyle ve motivasyonuyla bu hikayeye hep beraber gönül koyduk. Kendi oyunculuk serüvenim açısından da pek çok şey fark ettim, tabii ki bu da Aziz Mahmud Hüdayi sayesinde oldu. İyi ki bu projeyi yaptık, iyi ki bu projeyi beraber yaptık. Çok mutluyum, teşekkür ederim.”

Muhabir: SERKAN BAYAR