Semih Kılıçsoy Dortmund'a Semih Kılıçsoy Dortmund'a

Forvet mevkiine transfer yapmak isteyen Fenerbahçe, Partizan’ın Brezilyalı forveti Matheus Saldanha’yı transfer etmek için pazarlıklarını sürdürüyor.

Daha önce Partizan kulübüne 6 milyon Euro öneren sarı lacivertli yönetim teklifinde iyileştirme yaparak 7 milyon Euro önerdi. Sarı lacivertliler kapıyı 10 milyon Euro’dan açan Partizan ile sıkı bir bonservis pazarlığına girerken, Saldanha transferini bitirmek için yoğun çaba gösteriyor.

Fenerbahçe’nin bu transferdeki ısrarı yapılan görüşmeler sonrası Partizan da yumuşadı ve istediği bonservis bedelinde indirime gitti. F.Bahçe yönetimi 8 milyon Euro civarına bu transferi bitirmeyi hedefliyor.

SALDANHA DA F.BAHÇE’Yİ BİR VİTRİN OLARAK GÖRÜYOR

Matheus Saldanha F.Bahçe’nin teklifini kabul ederken, F.Bahçe’de oynamanın kendisi için bir vitrin olacağını düşünüyor. 24 yaşındaki golcü de kariyeri açısından F.Bahçe’nin en doğru tercih olduğunu belirterek, Partizan yönetimine F.Bahçe’ye gitmesine onay vermesi için baskı yapıyor. Saldanha iki kulübün bonservis konusunda anlaşmasını bekliyor. Bu transferde Sırp yıldız Tadic de devrede. Tecrübeli yıldız, Sırbistan’daki bağlantılarını devreye sokarak, transferin F.Bahçe adına olumlu sonuçlanması için çaba gösteriyor.

ÇOK YÖNLÜ BİR HÜCUMCU

Brezilyalı hücumcu Salhanda çok yönlü bir hücumcu, forvet mevkinin yanı sıra sağ ve sol kanat forvet oynuyor. Topla ilişkisi çok iyi olan Saldanho, Dzeko gibi sahanın hemen her bölgesine gidip pas alış verişine giren, çok hareketli ve bağlantı oyununu seven bir oyuncu. Tecrübeli teknik adam Saldanha ile Tadic, İrfan Can Kahveci ve Dzeko’yu yedeklemeyi planlıyor.

Kaynak: GALİP ÖZTÜRK