Prime Video'nun ilk Türk orijinal dizisi Düğüm’ün yayın tarihi belli oldu. Başrollerini Bergüzar KorelCaner Cindoruk ve Serkan Altunorak‘ın paylaştığı dizi 23 Şubat'ta platformda yerini alacak. 

Yapımcılığını Onur Güvenatam’ın üstlendiği, yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı, OGM Pictures yapımı polisiye dram/gerilim türündeki dizi Düğüm; başarılı bir haberci olan Neslihan Turhan’ın, oğlunun adının karıştığı cinayet sonrasında yaşadığı zorlu sınavı gözler önüne seriyor.

Neslihan Turhan; kimliğini doğruluk ve dürüstlük üstüne kurmuş, yetenekli, başarılı ve hırslı bir televizyoncudur. Kendi formatı olan yüksek reytingli "Tek Gerçek" programında kayıp ve cinayet dosyalarını işlemektedir. Son yayınında yeraltı dünyasının karanlık isimlerinden birine meydan okurken ağzından çıkan o çok iddialı cümlenin, hayatının en zor sınavı olacağından habersiz; "Oğlum olsa acımam!" demiştir. 

Böylece Neslihan Turhan'ın sınavı başlar. Tek çocuğu Can’ın katıldığı bir partide arkadaşı Leyla'yı öldürmekle suçlanmasıyla Neslihan'ın dürüstlük ve adalet üzerine kurduğu dünyası yıkılır. Rakip kanalın dosyayı programında işleyeceğini öğrenince dosyayı onlardan alır.

Madonna’nın rekorunu egale eden Taylor Swift’in filmi DisneyPlus'ta! Madonna’nın rekorunu egale eden Taylor Swift’in filmi DisneyPlus'ta!

Neslihan hayatının en zor yayınına başlarken bütün Türkiye ekranlara kilitlenir: Leyla’nın katili kimdir? Olay günü Can'ı Leyla'nın yanında gören bir taksici, canlı yayında oğlunu deşifre ettikten sonra, Neslihan artık geri dönülmez bir yola girer. Artık oğlunu programa çıkarmak zorundadır. 

Dizi için uzun saçlarını kestirip sarıya boyatan Bergüzar Koral'in yeni imajı yakın dostu Esra Erol'a benzetilmişti. Ünlü isim günlerce gündemde yer almıştı. 

Muhabir: Galip Ercan Öztürk