Dünya genelinde piyango talihlileri genellikle ilk iş olarak ev veya araba alıyor. Ancak burada hikaye biraz değişik. Alvin Turner ve karısı ortalamalara pek uymadı.
Kuzey Carolina piyango bileti için yalnızca 1 dolar veren çift, 624 bin 134 Dolar kazandı. Alvin Turner, "Sabah uyandık ve biletin numarasını yanlış okuduğumuzu düşündük. İkimiz de şoktaydık" dedi. Yetkililer, Turner'ın evinden piyango merkezine kadar 200 mil yol kat ettikten sonra parasını aldığını söyledi.

Dev kruvaziyer, Kuşadası'nda iskeleye çarptı! İşte o anlar... Dev kruvaziyer, Kuşadası'nda iskeleye çarptı! İşte o anlar...

EV VE ARABAYA YETİYORDU

Çekilişteki ödül, vergiler kesildikten sonra 446 bin 256 dolara indi. Yetkililer, bu paranın yeni bir ev ve en az bir araba için yeterli olduğunu ancak çiftin daha farklı bir planının bulunduğunu söyledi. Öncelikle faturalarını ödeyen çift, daha sonra bir traktör aldı. Traktörü Alvin Turner'ın eşinin istediği konuşuluyor. Çiftin bir çiftliğe sahip olup olmadığı bile bilinmiyor. Ancak piyango parasından sonra ilk olarak traktör satın almalarıyla tarihe geçtiler. Traktörün kaç para olduğu da henüz belli değil.

Kaynak: HABER MERKEZİ