Megan Fox'tan kadınlara 'yatırım' tavsiyesi! Erkeklerin hoşuna gitmedi Megan Fox'tan kadınlara 'yatırım' tavsiyesi! Erkeklerin hoşuna gitmedi

ABD'de mali danışmanlık yapan Nadia Vanderhall, "İnsanlar salgın sırası ve sonrasındaki dengeyi sağlayamadı. Uzun süre kapalı kaldılar ve şu anda hayatı deneyimlemek için daha fazla para harcıyorlar. Normalde çıkmayacakları seyahatlere çıkıyorlar, almayacakları ürünleri alıyorlar... Bazıları yarınlar yokmuş gibi para harcıyor. Sanırım yaşanan uzun süreli sıkıntı ve hayatın ne kadar kolay bitebileceği gibi faktörler bu duruma sebep oldu. Belki zamanla bir dengelenme yaşanır ancak ben harcamaların düşmesini beklemiyorum" dedi.

ŞEHİR DEĞİŞTİRİR GİBİ

Bu aralıksız tüketim, salgın sonrası ekonomiyi canlandırdı. Hizmet sektöründe milyonlarca istihdamın oluşmasını sağladı. Ancak bu aynı zamanda fiyatlardaki artışa da katkıda bulundu. Apollo Global Management'ın baş ekonomisti Torsten Slok, "Dünya genelinde otel sayıları artıyor. Hiç olmadığı kadar aktiviteler yapılıyor. İnsanlar sanki başka bir şehre gider gibi ülke değiştiriyor. Geziyorlar, tozuyorlar. Bazıları harcamaların düşeceğini söylüyor ancak bugün itibarıyla insanlar inanılmaz şekilde tüketime devam ediyor" yorumunu yaptı.

Kaynak: HABER MERKEZİ