Hükümete yakınlığıyla bilinen Hakan Ural, Kanal D'de sunuculuğunu yaptığı programda sık sık seçimlere yönelik tahminlerinden bahsetmiş ve "Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Ben sokakta her türlü esnafımla doktorumla polisimle konuşurum. Herkesle istişare ederim. Bizim insanımız zeki farkındalığı var. Tarihi farkla alacak." demişti.

640Xauto-18

Serenay Sarıkaya sırrını veriyor! Kusursuz görünmek nasıl mümkün? Serenay Sarıkaya sırrını veriyor! Kusursuz görünmek nasıl mümkün?

Seçim analizi tutmayan Hakan Ural da sosyal medyada tiye alınmaktan kurtulamadı. Tepkilere sessiz kalmayan Ural Instagram'dan "Gerekçelerimi ortaya koyarak sayın Kurum'u destekledim ve birçok değişkenden dolayı İstanbul'u sayın İmamoğlu kazandı tebrikler..." paylaşımı yaptı. 

640Xauto 2

Bununla da yetinmeyen ünlü isim ardından Ural; "Öngörümün gerçekleşmemesi bir suç ayıpmış gibi bana hakaret, aşağılama ile kendini tatmin eden zihniyete acıyarak gülüyorum" ifadelerini kullandı. 

Hakan Ural seçimlerin arka arkaya gelmesinden dolayı yıpranma olduğunu da ifade etti ve "Zevk almaya çalışalım" dedi.

Özgür Demirtaş da 'Murat Kurum çok büyük farkla kazanacak.' diyen Hakan Ural'a yönelik 'Önce askere gitsin.' çıkışı yaptı. 

640Xauto-19

Hakan Ural bu sözlere de sosyal medyadan yanıt verdi. Ural "Ben askerliğimi Halıcıoğlu Askerlik Şubesinden sülüsümü ve yol iznimi alarak acemi birliği Hatay Serinyol'a teslim bizzat oldum" dedi.

Ural devamında ise "Google'a girip resimleri görebilirsiniz! Usta birliğim olan Van'da 18 ay jandarma olarak tamamlayıp teskeremi aldım. Bunlar belgeli açık, kimse asla zorla beni askere almadı. Sağlık raporum askerden sonra soruşturuldu. Derdiniz askerlik filan değil, sizin derdiniz benim siyasi görüşüm halkta olan karşılığımı itibarsızlaştırmak için en iyi yaptığınız şey olan algı yaratıp linç etmek, kin kusmak, hakaret etmek. Önemli değil, alıştım artık. Hepinizin canı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Muhabir: DEMET SAROVA