Bu sezon Fenerbahçe forması altında 30 maçta 18 gol atan (7’si lig), 3 de asist yapan Michy Bastshuayi, sezonun geri kalanında 6 kez daha fileleri sarsarsa kariyer rekoru kıracak. 

‘YOK HÜKMÜNDE’

Kariyerinde toplamda 453 maçta 180 gol atan Belçikalı yıldız, Dzeko’nun arkasında (hatta şimdilerde Serdar Dursun’un da arkasında) ikinci planda kalmışken bile önemli bir skor istatistiğine ulaştı. Deyim yerindeyse “ölü sezonunda” ölüyü diriltti! 

Batshuayi için Belçika medyası, “İsmail Kartal’ın en büyük hatası. Gol attıkça yok hükmünde sayılıyor. Dzeko derken, şimdi bir de Serdar Dursun çıktı. Batshuayi itibarsızlaştırılıyor” yorumları yapılıyor. 

ÜÇÜNCÜ TERCİH

Fenerbahçe’de Batsman’la pekala çift forvetli bir sistemin uygulanabileceği görüşünü paylaşan usta kalemler, “Ama antrenör en kolay yolu seçiyor, Batshuayi’yi kenarda tutuyor. Hatta son iki maçtır 3’üncü gol tercihi. 

Fenerbahçe'ye şampiyonluk yarışında ağır darbe! Fenerbahçe'ye şampiyonluk yarışında ağır darbe!

Oysa bazı maçlarda da olsa Dzeko-Batshuayi denenebilir. Batshuayi bazen tek forvet tercihi de olabilir. Ancak İsmail Kartal bunu asla denemedi.

ZİYAN EDİLİYOR

Batshuayi genelde kupada ve bazı Avrupa maçlarında ilk tercihti. Bu durumdan rahatsız oldu ve ayrılmak istedi. Ancak istediği kontrat kendisine bir türlü teklif edilmedi ve Fenerbahçe’de kaldı. Batshuayi ziyan ediliyor” görüşlerine yer veriliyor.

Kaynak: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ