Kuzey Londra'da yaşayan Rosie Gamp, Nisan 2021'de 90 yaşında öldü. Bu vefattan yıllar sonra ise ortaya çok ilginç bir hikaye çıktı. Şu anda 95 yaşında olan Melvin Gamp, bütün ayrıntıları "MailOnline"a anlattı. Bayan Gamp'a, Kasım 1999'da sağ koltukaltında bir şişlik bulunduktan sonra meme kanseri teşhisi konuldu. Başarılı bir ameliyat geçirdi ancak doktorlar kanserin lenf bezlerine yayıldığını tespit etti. Sonrasında hastanın evini aradılar ve telefona kocası Melvin Gamp çıktı.

Kanser2 (1) (1)

Kulağınızda basınç varsa dikkat! Kulağınızda basınç varsa dikkat!

KARIMIN ÖLÜM HABERİYDİ

Melvin Gamp, "Duyduklarıma inanamadım. Bu karımın ölüm haberiydi. Neredeyse yere yığılıyordum. Bana kimin aradığını sordu. Doktorla konuştuğumu ancak henüz ellerinde net bir teşhis bulunmadığını söyledim. Başım dönüyordu ama bir şekilde mümkün olduğu kadar normal davranmaya çalıştım. Karımın 4 kardeşi de kanserden ölmüştü. Kemoterapiye de girmek istemiyordu. Deneysel ilaçları araştırmaya başladım" dedi.

BÖBREK YETMEZLİĞİNDEN VEFAT ETTİ

Yaşlı adam, Middlesex Hastanesi'nde, meme kanseri için kullanılan Anastrozol adında bir ilaç keşfetti. Bay Gamp, "Evet işe yarıyordu ama ne kadar sürecek bilmiyordum. 1 hafta mı, 1 ay mı, 1 yıl sonra mı karım ölecekti bilmiyordum. Ama eşim yaşadı. Aileme durumu itiraf ettiğimde çok şaşırdılar. 21 yıl önce ölmesi gerektiğini bilmiyorlardı" diye konuştu. Bayan Gamp, 2021'de hayatını kaybettiğinde nedeni kanser değil böbrek yetmezliğiydi. Çiftin torunları Oli Gamp, "Bence yaptığı şey inanılmaz derecede riskli olsa da büyükanneme duyduğu inanılmaz sevgiyi yansıtıyordu. Çünkü onu korumak ve güvende tutmak için her şeyi yapardı. Bu onun bunu yapma şekliydi ve karşılığını aldı" dedi.

Muhabir: GALİP ÖZTÜRK