Pervari ilçesindeki belediye başkanlığı seçimi sonuçlarının açıklanmasının ardından, AK Parti'den seçilen Teyyar Özcan'ın yakınları ile DEVA Partisi'nin adayı İsmail Bilen'in yakınları arasında çıkan tartışma, maalesef silahlı bir kavgaya dönüştü. Bu olayda, Abdurrahman Bilen, Rıdvan Narinç, Lokman, Mustafa ve Muhammet Surur Özcan yaralandı. Olay yerine 112 Acil Sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi ve yaralılar Siirt ve Şırnak'taki hastanelere kaldırıldı.

Ne yazık ki, kavgada ağır yaralanan Abdurrahman Bilen müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Bu trajik olayın ardından, polis ve jandarma ekipleri ilçede ve hastanelerde güvenlik önlemlerini artırdı.

Siirt Valiliği, olayın yaşandığı ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Valilik, vatandaşların can ve mal güvenliği için bu yasağa uymalarını önemle vurguladı.

6 şüpheli, olayla ilgili olarak gözaltına alındı. Vali Kemal Kızılkaya, basına yaptığı açıklamada, yaşanan olayın detaylarını paylaşırken, bölgedeki güvenlik durumuna ilişkin bilgi verdi.

Kızılkaya, şu bilgileri verdi:

Milletvekilleri birbirine girdi: Mecliste yumruk yumruğa kavga! Milletvekilleri birbirine girdi: Mecliste yumruk yumruğa kavga!

"Olaya karışan 6 kişi gözaltına alındı. Adli soruşturma başlatılmış olup, kolluk birimlerimizce yürütülen tahkikat titizlikle devam etmektedir. Polis ve jandarma ekiplerince ilçe ve hastanelerde güvenlik tedbirleri alınmıştır. Olayların büyüyerek devam etmemesi, halkımızın huzur ve güvenliği için Pervari ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerde, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 3 Nisan 01.00'den geçerli olmak üzere 4 Nisan Perşembe günü 09.30'a kadar sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştır. Vefat eden vatandaşımıza Cenabıallah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz. Konu ile ilgili gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."

Kaynak: HABER MERKEZİ