Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Türkiye Komünist Partisi'nden (TKP) Kadıköy Belediye Başkanı adayı olacağı duyurulurken, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TİP'in de Kadıköy Belediye Başkanlığı için kendi adayını çıkaracağını açıkladı.

Duvar yazarı Atilla Özsever'in aktardığına göre, Erkan Baş, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Bize herhangi bir şey sorulmadı. Telefonla bile nezaketen görüşümüz alınmadı. Daha önce Hatay’ın Defne ilçesi belediye başkanlığı için de aynı şeyi yaptılar. Ön almak istiyorlar, Maçoğlu’na karşı değiliz ama yaptıkları hiç şık değil."

'Baykar, teşvik, hibe ve destek unsurundan faydalanmadı' 'Baykar, teşvik, hibe ve destek unsurundan faydalanmadı'

TİP Genel Başkanı Baş, bu gelişmeler üzerine "Kadıköy’de biz de kendi adayımızı çıkaracağız. Hafta sonu toplanacak olan Parti Meclisi’nde görüşüp adaylarımızı belirleyeceğiz." şeklinde konuştu.

Erkan Baş ayrıca, yerel seçim stratejisi olarak da "AKP’nin kazanma ihtimali olmayan yerlerde demokratik bir yarış içinde olup kendi adaylarımızı çıkarabiliriz. AKP’nin güçlü olduğu yerlerde ise durumu değerlendirip farklı bir tavrımız olur." dedi.

Kaynak: haber merkezi