İnter’in Türk Milli Takımı’nın yıldızı Hakan Çalhanoğlu, futbol yayın platformu Dazn’a çok çarpıcı bir röportaj verdi. 30 yaşındaki oyuncuya dünyanın en iyi 5 merkez orta saha oyuncusunun kim olduğu soruldu. 

Bayern Münih'te adaylar 2'ye düştü Bayern Münih'te adaylar 2'ye düştü

Hakan3 (1)

‘ZOR OLANI YAPIYORUM’


Çalhanoğlu, tevazuya hiç gerek duymadan, "Beşinci sıraya Enzo Fernandez'i (Chelsea), dördüncü sıraya Kimmich'i (Bayern Münih), üçüncü sıraya Toni Kross'u (Real Madrid), ikinci sıraya da Rodri'yi (Manchester City) koyuyorum. Ben ise en üst basamaktayım. Bunun nedeni gollerdir. Benim yaptığımı başkaları yapmıyor” yanıtını verdi. Çalhanoğlu’nun röportajından ayrıca şu sözler öne çıktı: 

Hakan1 (1)-1

‘HEP GOL PASINI ARARIM’


“Şutlarım hep uzaktan. 25-30 metreden veya serbest vuruştan gol atıyorum. Diğerleri yönetme konusunda daha iyi olabilir ama ben yana, sağa-sola pas vermeyi sevmiyorum; bunun hiçbir faydası olmaz. Ben gol olasılığını arttırmak için her zaman son pası ararım. 

Hakancalhanoglu1 (1)

‘DÜŞÜNMEDEN EVET DEDİM’


Ben her zaman kendime inanıyorum, kendimi biliyorum. Milan'da henüz takımı yönetmeye hazır değildim. Inter'de bu yeni göreve hemen ‘evet’ dedim çünkü kendimi test etmek istedim. Doğru yaşta olduğunuzda üzerinizdeki yük de azalır."

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ