Victoria eyalet parlamentosunun en genç kadın milletvekili Georgie Purcell (31), ülke siyasetinde kadınların sık sık cinsel obje haline getirildiğini savunurken aynısı kendi başına geldi.  Hayvanlara Adalet Partisi'nin milletvekili Purcell, Nine News adlı haber kanalında kendini gördüğünde şoke oldu.

Orijinal fotoğraftan farklı olarak göğüslerinin büyütüldüğünü ve kıyafetinin göbeği açık hale getirildiğini gören Georgie Purcell, "Kendi evinizde, televizyonunuzda, vücudunuzun değiştirildiğini görmek kesinlikle çelişkili bir durum. Son 24 saat içinde başıma gelenler, bir erkek siyasetçinin asla ve asla başına gelmeyecek şeylerdi" dedi.

Ehliyeti yenilenmeyince delirdi: 1 ölü, 13 yaralı! Ehliyeti yenilenmeyince delirdi: 1 ölü, 13 yaralı!

Purcell'in orijinal fotoğrafı (solda) ve haber kanalının üzerinde oynadığı hali (sağdaki).

AÇIKLAMAYI İNANDIRICI BULMADI

Cinsiyetçilik suçlamaları karşısında Nine News kanalının sahibi Hugh Nailon, photoshop programını suçladı. Durumu "grafik hatası" olarak tanımlayan Nailon, "Fotoğraf yeniden boyutlandırıldığı sırasında Photoshop otomasyonu orijinaliyle tutarlı olmayan bir görüntü yarattı. Bu, sahip olduğumuz yüksek editoryal standartlara uymadı" dedi. Nilon, Purcell'den özür diledi. Genç milletvekili özrü kabul etse de açıklamayı inandırıcı bulmadı.

Photoshop'u üreten Adobe firmasının bir sözcüsü ise yaptığı açıklamayla haber kanalını suçladı. Yetkili, “Bu görüntüde yapılacak herhangi bir değişiklik için insan müdahalesi ve onayı gerekirdi” dedi.

Purcell'in kanala tepki gösterdiği o paylaşımı:

Kaynak: HABER MERKEZİ