Futbolda yaklaşık son 20 yılın en büyük yıldızları Arjantinli Messi ve Portekizli Ronaldo oldu. İsimleriyle bile piyasayı alt üst eden bu iki futbolcunun dünyanın en çok kazanan futbolcuları olduğunu düşünmekte çok haklı olabilirsiniz. Ancak dünyanın en zengin futbolcusu, belki de adını bile hiç duymadığınız Faiq Bolkiah.

635 MİLYAR TL'LİK SERVET

Tayland Premier Ligi'nde Ratchaburi FC forması giyen 25 yaşındaki Bolkiah'ın bu servetinin kaynağı ise oynadığı futbol değil, Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah'ın yeğen olması. Güneydoğu Asya'da yer alan Brunei adası sultanlığının bir mensubu olan genç futbolcu, servetiyle Messi ve Ronaldo gibi dünya starlarını bile 12'ye katlıyor. Lüks bir yaşam süren Faiq Bolkiah'ın serveti yaklaşık 19 milyar euro, yani 635 milyar TL.

Hande Erçel yine yaptı yapacağını! Yok böyle poz… Hande Erçel yine yaptı yapacağını! Yok böyle poz…

EN ZENGİN 4 FUTBOLCU

Faiq Bolkiah - 19 milyar euro
Cristiano Ronaldo- 961 milyon euro
Kylian Mbappe- 652 milyon euro
Lionel Messi- 571 milyon euro

Faiq Bolkiah, Kraliçe Elizabeth'le de tanışmıştı.

İngiltere'de Southampton, Chelsea, Leicester, kulüplerin alt yapısından yetişen sol kanat oyuncusu, Portekiz'de Maritimo forması giydikten sonra Tayland ligine transfer oldu. Chonburi'nin ardından Ratchaburi'ye giden Faiq Bolkiah, belki de daha iyi bir kariyer inşa edebilecekken ayak bileğinden ciddi bir sakatlık yaşadı. Sakatlığı devam eden Faiq, en iyi doktorların elinde iyileşmeyi bekiyor.

Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah

SULTANIN LİMUZİNİ BİLE ALTINDAN

Faiq Bolkiah'ın sultan olan amcası ise altından bir limuzinle gezecek, altından bir tahtta oturacak kadar servest sahibi. Brunei Sultanlığı, İngiltere Kraliyet Ailesi'nden sonra en büyük servete sahip olan krallık.

Kaynak: ELİF KIZILÇAY