Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için oyuncu Mert Fırat’a teklif götürdüklerini ancak Fırat’ın bu teklifi kabul etmediğini açıklamıştı. 

Dilan Polat davasında tahliye kararı! Dilan Polat davasında tahliye kararı!

Dün gerçekleşen seçimlerin ardından Mert Fırat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 31 Mart'ı 'tsunami'ye benzetti ve ''Tsunami, liman dalgası ya da dev dalga, denizlerin tabanında oluşan deprem, gök taşı düşmesi, yanardağ patlaması ve bunlara bağlı taban çökmesi, zemin kaymaları gibi tektonik olaylar sonucu denize geçen enerji nedeniyle oluşan uzun periyotlu dalgalardır.'' dedi. 

'ARTIK DÖNÜŞTÜRME ZAMANI'

Bugün yaptığı palaşımla ise ''Böyle bir sabaha uyanmak da var hayatta. Ailelelerinden, hayatlarından feragat edip mücadele eden herkesin emeklerine sağlık. Geleceğimizi kutuplaşma değil, anlayış ve dayanışma üzerine inşa etmeliyiz. Toplum olarak birbirimizi daha iyi anlamalı, duygularımızı paylaşmalı ve birlikte çalışmalıyız. Bu, daha kapsayıcı, adil ve güçlü bir gelecek için temel bir adımdır. Duvarların yıkılması ve halk ile liderlik arasındaki bağın güçlendirilmesi, toplumun daha sağlam ve sürdürülebilir bir temel üzerinde ilerlemesini sağlıyor gördüğünüz gibi. Artık dönüştürme zamanı…'' ifadelerine yer verdi. 

Muhabir: DEMET SAROVA