Aileye doğumhane kapısında büyük şok! Duyduklarına inanamadılar…! Aileye doğumhane kapısında büyük şok! Duyduklarına inanamadılar…!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, ailesiyle ilgili iddiaları yalanladı. 

Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, Başkan Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddiasıyla CİMER’e şikayette bulunmuştu. Erol Erkan'ın banka çalışanlarına baskı uyguladığının belirtildiği bu şikayetin ardından Erkan ailesinin TCMB Sosyal Tesisi ile İzmir kampını mevcut ve emekli çalışanlara kapatıp kendilerine özel olarak kullandığı öne sürülmüştü. 

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan iddiaları yalanladı. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yapan Erkan şu ifadeleri kullandı:

Son günlerde şahsım ve ailemi hedef almak suretiyle, Bankamıza yönelik güven bozucu, kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleriyle gerçekleştirdiğimiz ve son derece verimli geçen görüşmeler sırasında öğrendiğim bu asılsız iddialar karşısında şaşkınlığımı ve üzüntümü kamuoyu ile özellikle paylaşmak isterim. Şahsımı ve Bankamızı itham eden asılsız haberler asla kabul edilemez niteliktedir. Sorumlular hakkında gerekli yasal haklarımı kullanacağım. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kaynak: HABER MERKEZİ