Yenikent Mahallesi'ndeki bir süpermarkette 22 Şubat 2022'de alışveriş yapan bir evli çift, güvenlik kamerasına yansıyan anlarda Mustafa Ş.'nin silahsaldırısına maruz kaldı.


Saldırı sonucunda Belfun Doğramacı (44) kalbinden vurularak hayatını kaybederken, eşi Sevda Doğramacı (39) ise kolundan yaralandı. Olayın ardında, şüphelinin Belfun Doğramacı ile 2019'da yaşanan bir kaza sonrası aralarında başlayan husumetin etkili olduğu ortaya çıktı.


Depreme yakalanan vatandaşlar geceyi dışarıda geçiriyor Depreme yakalanan vatandaşlar geceyi dışarıda geçiriyor

Güvenlik kamerası görüntülerinde, Belfun ve eşi Sevda Doğramacı'nın markete girdiği, ardından şüpheli Mustafa Ş. ile eşinin de markete girdiği görülüyor. 

Şüpheli Mustafa Ş.'nin silahını çıkararak Belfun Doğramacı'ya yönelik saldırı anları net bir şekilde görüntülere yansıdı.


Sevda Doğramacı'nın eşini korumaya çalıştığı, ancak saldırıyı önleyemediği ve şüphelinin olay yerinden kaçtığı görülüyor. Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Mustafa Ş.'nin Belfun Doğramacı'ya karşı "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası talep edilmesine sebep oldu.

Kaynak: İHA