İstanbul'un kalbi olan ve tarih, kültür ve sosyal değerleriyle öne çıkan Fatih ilçesine hizmet etme misyonunu taşıdığını ifade eden Fatih Belediye Başkanı ve Adayı M. Ergün Turan, Gazete Yazıyor muhabiri Senay Güncavar’a yaptığı açıklamada geleceğe yönelik projelerle şehre değer katmayı amaçladığını vurguladı.

'13. gününde çalışmalarımız aralıksız sürüyor' '13. gününde çalışmalarımız aralıksız sürüyor'

Fatih Belediye Başkan Adayı M. Ergün Turan, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın takdiriyle" tekrar aday olarak seçilmiş olmanın büyük bir onurunu yaşadığını ifade etti. Fatih'i İstanbul'un kalbi olarak tanımlayan Turan, şehre olan bağlılığını vurgulayarak, geçmişin değerlerini koruma ve geleceğe yönelik projeler geliştirme konusundaki kararlılığını ortaya koydu.

Whatsapp Image 2024 01 20 At 19.49.56

BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ İNSAN ODAKLI

Fatih'i daha da güzelleştirmek ve yaşanabilir kılmak adına gerçekleştirdikleri hizmetleri sıralayan Turan, belediyecilik anlayışlarının merkezinde insan odaklı çalışma olduğunu vurguladı. Eğitim, sosyal, spor, kültür, çevre ve daha birçok alanda hayata geçirdikleri projelerle Fatih'in gelişimine katkı sağladıklarını belirten Turan, gelecek dönemde de benzer projelerle şehre değer katmaya devam edeceklerini söyledi.

YENİ PROJELER

Özellikle geleceğin liderlerini yetiştirmek adına gençlere yönelik kütüphaneler, gençlik merkezleri ve akademilere ağırlık verdiklerini ifade eden Turan, aynı zamanda kadınlar, çocuklar ve yaşlılar için özel projeler geliştirdiklerini aktardı. Gelecek dönem içinse yeşil alanların korunması, kentsel dönüşüm, otopark yönetim modeli, raylı sistem hatları gibi stratejik projeleri planladıklarını söyleyen Turan, bu alanlarda yapacakları projelerle ilçenin yaşam kalitesini daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Son olarak, Fatihlilerle sıkı bir iletişim kurduklarını ve hane ziyaretleriyle ihtiyaçları dinleyerek çözüm odaklı projeler geliştirdiklerini belirten Turan, önümüzdeki 5 yılda da Cumhurbaşkanı'nın destekleriyle Fatih'e değer katacak projeleri hayata geçirmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Mehmet Ergün Turan Kimdir?

Mehmet Ergün Turan, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Trabzonludur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Turan, uzun yıllar dış ticaret ve inşaat sektöründe faaliyet göstererek birçok projenin mühendislik ve uygulama süreçlerini yönetmiştir.

Kariyerinde önemli görevler üstlenen Turan, Güngören Belediyesi'nde Teknik Başkan Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi İmar Komisyonu Üyeliği ve Başkanlığı, İBB Encümen Üyeliği, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekilliği ve TOKİ Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen seçimlerde AK Parti'den Fatih Belediye Başkanı olarak seçilen Turan, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynak: ŞENAY GÜNCAVAR