Samsunspor maçında hatalı bir gol yiyen, Ankaragücü karşılaşmasında ise gereksiz bir penaltıya sebebiyet veren Dominik Livakovic’in performansı hiç de beğenilmiyor. Teknik Direktör İsmail Kartal’ın, maç içinde zaman zaman motivasyon kayıpları yaşayıp büyük hatalara neden olan Hırvat eldivenle bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. 

LIVAKOVIC-1

Kartal’ın, “Sana her zaman güveniyorum ama biraz daha dikkatli olmalısın. Daha iyi çalış ve bir an önce toparlan” diyerek Livakovic’i uyardığı belirtildi. Hatalarını kabul eden 29 yaşındaki file bekçisinin is hocasından özür dilediği ve aynı hataları tekrarlamama sözü verdiği vurgulandı.

Livakovic2 (1)

Arda Güler istediği süreleri alacak Arda Güler istediği süreleri alacak

CEZA SAHASINDAN KALESİNE GELEN 27 ŞUTTAN 11’İ AĞLARLA KUCAKLAŞTI


Livakovic’in istatistikleri, zaten her şeyi ortaya koyuyor. 1.88’lik kaleci, ligde yüzde 67’lik bir kurtarış oranına sahip. Ceza sahasında kalesine gelen 27 şutta 11 gol yiyen Livakovic, bu bölgede yüzde 59’luk kurtarış oranı tutturdu. 

Ceza sahası dışından kalesine gelen 24 şutta ise 6 gole engel olamayan (yüzde 75 kurtarma oranı) Livakovic, kurtarış yüzdeleri dikkate alındığında ligde ilk 5 kaleci arasında yer almıyor.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ