Bu sezon Fenerbahçe’nin olmazsa olmazlarından Fred Rıdrigues. Kariyerinde çok az sakatlık yaşayan Brezilyalı yıldız Fenerbahçe’de neredeyse tüm kariyerinde kaçırdığı maçların sayısını yakalayacak.

Son sakatlığının ardından kaybedilen puanlarla liderlikten olmuştu sarı kanarya. Dün çekilen MR sonrası sakatlığını atlattığı anlaşılan Fred takımla antremanlara başladı.

Fred’in Kasımpaşa maçında değil ama bir sonraki mücadele olan Hatayspor karşılaşmasında sahadaki yerini alacak.
Fred’in geri dönmesi Fenerbahçe orta sahasını güçlendirip geçiş oyunundaki sorunlarıda çözecektir.

Hafta sonu Kasımpaşa maçında ise Rize maçı kahramanları olan İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan ilk 11’de başlayacak. Afrika kupasından dönen Osayi Samuel’in de başlamasını bekliyorum.

——

Ankaragücü maçı sonrası ortya çıkan tribün çekimi görüntülerde Icardi’nin görüntüleri bir diğer gündem. Icardi çocukların çok sevdiği bir oyuncu. Eğer görüntüler ile oynanmadıysa bu hareketin TFF’nin emsallerine göre ceza alması gerekir.

Anlaragücü takımı TFF’ye başvurup yayıncıdan görüntüleri talep ederek bu konuyu çözüme ulaştırmayı istiyor. Daha evvel Van Persie’ye 3 maç, Rossier’e 3, Sadık Çiftpınar’a 4 maç ve Pascal Nouma’ya ise 7 ay ceza vermişti.

Konuya adaletli ve ayrıcalık göstermeden yaklaşması gerekiyor Futbol Federasyonunun. Eğer bu hareket yapılmadıysa Icardi’de mağdur edilmemeli.