Antibiyotikler çoğu alt solunum yolu enfeksiyonlarında etkili değil Antibiyotikler çoğu alt solunum yolu enfeksiyonlarında etkili değil

Kâr amacı gütmeyen Sapien Labs Grubu, dünya çapında 18 ila 24 yaşları arasındaki 27.000'den fazla genç yetişkinle anket yaptı. İlk kez ilkokulda akıllı telefon sahibi olan çocuklar, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde çok daha kötü bir ruh haline sahip olduklarını belirtti. Ankete katılan kadın katılımcıların %74'ü, ilk kez 6 yaşında akıllı telefon sahibi olurken, ilk telefonunu 15 yaşında alanların %52'si zihinsel olarak "sıkıntılı veya zor durumda" olduklarını bildirdi.

KAPAKLI TELEFONLARI GERİ GETİRİN

Akranlarından daha geç yaşta akıllı telefon alan kadınların ruh sağlığının daha iyi olduğu görüldü. Steve Jobs ve Bill Gates gibi teknoloji dahileri, çocuklarını sınırlı teknolojik imkanlarla büyütmüştü. Gates, çocuklarının 14 yaşına gelene kadar telefon almalarına izin vermiyordu. Küçük çocuklarından haberdar olmak isteyen ailelerin, sosyal medya uygulamaları olmayan eski moda kapaklı cep telefonlarına yönelmesi tavsiye edildi. Sosyal medya, küçük çocukların istismar edilmesine de sebep olabiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ