Kupada Ümraniyespor filelerini de havalandırarak bu sezon Galatasaray formasıyla 5’inci golünü ulaşan Abdülkadir Bardakcı, altın sezonunu yaşıyor. Taraftarlar, 29 yaşındaki stoperlerinin golcülüğünü İspanyolların ve Real Madrid’in yaşayan efsanesi Sergio Ramos’a benzetiyorlar.

'Alanyaspor ilçe ekonomisine ve tanıtımına büyük katkı sağlıyor' 'Alanyaspor ilçe ekonomisine ve tanıtımına büyük katkı sağlıyor'

DEV TAKIMLARIN KISKACINDA

Sarı-kırmızılı taraftarların, “Bu sezon en az 10 gole ulaşır” dedikleri milli futbolcu Çizme devi Milan’ın da yakın takibinde. Cimbom, başarılı savunmacısını vermeye asla niyetli olmasa da transfer baskısı giderek artıyor. Abdülkerim, Avrupa’nın başka büyük dev ekiplerinin de yakın takibi altında.

MİLLİ TAKIM’DAKİ YERİ BANKO

Yorumcular ise Abdülkerim’in Bülent Korkmaz’dan sonra Galatasaray’a gelmiş en iyi yerli stoperler olarak gösteriyorlar. Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın elinde Merih Demiral, Çağlar Söyüncü ve Ozan Kabak gibi uluslararası stoperler var ancak Abdülkerim bugünkü formuyla Euro 2024’te ilk onbire en yakın isim olarak duruyor.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ