İngiliz reality şov dizisi The Traitors'ın yıldızı Meryl Williams, gösteriden sonra alnını küçültme ameliyatı geçirdiğini açıkladı ve bu ameliyatın 'korkaklara göre olmadığı' konusunda uyardı.

27 yaşındaki Meryl, ‘Akondroplazi’ adı verilen, kıkırdak büyümesini etkileyen ve daha büyük bir alnın oluşmasına yol açabilen bir tür cücelik hastası. Meryl, BBC’nin dizisinden kazandığı 33 bin sterlinlik (yaklaşık 1 milyon 242 bin lira) ödülü alın küçültme ameliyatında kullandı. MailOnline'a konuşan Meryl, ilk sonuçların kendisini 'kavga etmiş' gibi göstermesi nedeniyle şok olduğunu ve iyileşirken 'saklandığını' itiraf etti. 

Meryl3 (1)

‘OLDUĞUMDAN ÇOK DAHA KÖTÜ GÖRÜNÜYORDU. YAKLAŞIK 1 AY BOYUNCA SAKLANDIM’

Meryl, geçen yıl Şubat ayında Londra'daki Harley Street Uzman Hastanesi'ndeki bir cerraha başvurdu, Temmuz ayında da iki saat süren bir operasyon geçirdi. Alnından her zaman nefret ettiği için, çocukluğunda bıçağın altına girmek için gerekli parayı toplamadan önce saklanmak amacıyla her zaman bir saçak şekillendirirdi. 

Prosedür, alnının üst kısmının çıkarılmasını ve ardından kafa derisinin kaldırılıp ileri doğru hareket ettirilmesini içeriyordu. İyileşme süreci hakkında konuşan Meryl, şunları söyledi: 

“Gerçekten kavga etmiş gibi görünüyordum. Her yerim morarmıştı ve yaklaşık bir ay boyunca saklandım. Olduğundan çok daha kötü görünüyordu ve insanlar benim olduğumdan çok daha fazla acı çektiğimi düşünüyordu. 

Meryl4 (1)

‘ÇOK ACILI VE SANCILIYDI, YEMEKTEN İÇMEKTEN KESİLDİM; BİR DAHA YAPMAK İSTEMEM’


Sonra saç dökülmesini fark etmeye başladım. Tekrar büyüyebilecek kadar şanslıydım. Çok acılı ve sancılıydı. Her yerim uyuşmuş, yemekten içmekten kesilmiştim. Üç haftalık iyileşme sürecinden sonra saçlarımın yeniden uzaması için altı aydan fazla bekledim. 

Bunu bir daha asla yapmak istemem ama sonuçlardan memnunum. Bu kesinlikle korkaklara göre değil! İnsanlara vücutlarının herhangi bir yeri düzeltmeleri için iyi düşünmelerini tavsiye ediyorum. Ama yine de sonuçları itibarıyla bu benim için en iyi karardı ve bunu yaptığım için şu çok mutluyum”. 

M E R Y L2

‘TAKINTILARINIZA YENİK DÜŞMEYİN. HERKESİN POPOSU FİLM YILDIZLARI SEKSİ GİBİ OLMAZ’


Uzmanlar ise insanın doğal halinin çoğu zaman en iyi hali olduğunu savunurlarken, “Bazen bazı şeyler kaçınılmazdır ve vücudunuz için gerekeni yapmak zorunda kalırsınız. Ama çoğu zaman bizi harekete geçiren takıntılarımızdır. Bırakın bazı şeyler olduğu gibi, tamamen doğal kalsın. 

Kumlar iki çocuğu yuttu! Kumlar iki çocuğu yuttu!

Bazen eğik bir burun bile size yakışır; düzeltmeniz şart değildir. Poponuzun film yıldızları gibi seksi olması şart değildir. Alnınızda kırışıklıklar çıkmıştır ve pürüzsüz olmak zorunda değildir. Doğallık güzeldir… 

Estetik, eğer sonuçları acı vermezse güzeldir, aksi halde gereksizdir. Unutmayın; bazen bu operasyonlarda sonuçlarına katlanamayacağınız durumlar ortaya çıkar ve hayat size öncekinden daha çekilmez ve dayanılmaz gelir” dediler.

Kaynak: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ