Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve Azem Yücedağ karakterini canlandırdığı İnci Taneleri dizisi, daha yayına girmeden adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Dün ilk bölümü yayınlanan dizi, pavyon sahneleriyle seyirciyi ekrana kilitlemeyi başardı. Hazar Ergüçlü'nün pavyon çalışanı 'Dilber' rolünde yaptığı danslar, olay oldu.

PAVYON MERAKI SARDI

Dizinin fragmanının yayınlanmasından itibaren birçok kişi pavyon dansı yapma yarışına girdi. Hatta 'Dilber'in giydiği elbise internet sitelerinde yok sattı. Diziyle birlikte pavyonlara da ilgi artınca işletme sahipleri bu fırsatı kaçırmadı. Pavyonlara yüzde yüzlük bir zam geldiği öğrenildi.

SON DAKİKA! Tokat'ta şiddetli deprem! Yaralılar var SON DAKİKA! Tokat'ta şiddetli deprem! Yaralılar var


İNCİ TANELERİ DİZİSİNİN KONUSU NE? İLK BÖLÜMDE NELER OLDU?


Azem, yıllar önce karısını öldürmek suçuyla cezaevine girer. Cezaevinden kurduğu sağlam dostluklar, Azem'in tahliye gününün gelip çatmasıyla daha da sağlamlaşır. Azem, cezaevinden arkadaşlarının duygusal vedasıyla ayrılır. Azem, ölümünden suçlu tutulduğu eşi Hande'yi mezarı başında ziyaret eder.

Eşine duyduğu özlemi okuduğu şiirle dile getiren Azem "Senin aşkın değil sadece, failin olmak da varmış!" dizelerini okurken duygularına hakim olamaz. Azem, otelin girişinde telefonda iş görüşmesi yaparken Zerre gelir. Zerre, Dilber'in hem yardımcısı hem de kuzenidir. Zerre'nin argolu konuşmaları Azem'in canını sıkar. Azem ve Zerre arasında yaşanan münakaşa sırasında Dilber, aşağı iner ve Azem'le ilk karşılaşma olaylı olarak gerçekleşir.


Zahir, Dilber'in yıllar önce zorla evlendirildiği adamdır. Dilber, ara sıra para vererek uzak durmasını sağlar. Ancak Azem'le Dilber'i yan yana hatta öpüşürken gören Zahir, başlarına bela olur ve olay çıkarır. Nergis ve Kasım'ın evine gelen Azem, yıllar sonra eşini en yakın dostlarıyla birlikte anar. Azem'in ısrarıyla yıllar önce kimseye anlatılamayan gerçek, Nergis ve Kasım'ın içinde kapanmayan bir yaradır. Piraye'nin evindeki yemekten ayrılan Azem, otele girmek üzere sokakta yürürken Zahir'i karşısında görür. Zahir yalnız değildir ve adamlarıyla birlikte Azem'i öldüresiye döver. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ